Egyesületünk

Az Országos Német Kultúregyesület (Deutscher Kulturverein Ungarn) célja a magyarországi németek anyanyelvének, kultúrájának, hagyományainak ápolása, nemzeti identitásának erősítése, érdekképviselete. Az egyesületünk céljának megvalósítása érdekében együttműködik minden állami, társadalmi és gazdálkodó szervezettel, más egyesülettel és szövetséggel, melyek segítik az egyesületünk eredményes működését és céljainak megvalósítását. Az egyesületünk anyanyelvi, kulturális és szakmai programokat, tanulmányutakat szervez, és a tagság egyéb érdekeit szolgáló tevékenységeket folytat. Segíti a kapcsolatok fejlesztését a kultúra, a tudomány, a művészet és a mindennapi élet különböző területein. Ezért az egyesületünk lehetőségeihez mérten támogatja a hagyományőrző fúvószenekarát (Lohr Kapelle) és német nemzetiségi tánccsoportjait (Sankt Martin, Hexerei). Ápolja a kapcsolatokat a többségi nemzettel, a nemzeti és etnikai kisebbségekkel, azzal a céllal is, hogy hozzájáruljon egymás jobb megismeréséhez, megértéséhez. Az egyesületünk együttműködik a magyarországi németség érdekeit képviselő országos, regionális, helyi szervezetekkel, a németajkú országokkal, hasonló céllal szerveződő önálló hazai és német nyelvterületi egyesületekkel, valamint tudományos, kulturális, művészeti és egyéb intézményekkel. Az egyesületünk együttműködik a magyarországi és külföldi egyházakkal, ápolja a németség vallásos hagyományait.